Büyütmeyi etkinleştir
Haritalar yükleniyor
Herhangi bir Sonuç bulamadık.
haritayı aç
Görüntüle Yol Haritası Uydu Hybrid Arazi Konumum Tam Ekran Önceki Sonraki

£ 0 to £ 10,000

Daha Fazla Arama Detayı

£ 0 to £ 2,000,000

Daha Fazla Arama Detayı

£ 0 to £ 1,000

Daha Fazla Arama Detayı
Bulunanlar 0 sonuçlar. Sonuçlar yüklensin mi ?
Detaylı Arama

£ 0 to £ 1,500,000

Daha Fazla Arama Detayı
bulunanar 0 sonuçlar
Arama sonuçlarınız

Gayrimenkul danışmanı seçmenin 5 püf noktası!

Gönderen Kıbrıs Benim Vip Hizmeti üzerinde 16 Şubat 2017
| 0

Evinizi satarken ya da kiralarken çalıştığınız gayrimenkul danışmanını nasıl seçmelisiniz? İşte ipuçları…

Evinizi satarken ya da kiralarken bu sürecin daha hızlı ve verimli geçmesini istiyorsanız, gayrimenkul danışmanınızı dikkatli seçmeniz gerekiyor. Herkes satılık ya da kiralık konutunun hızlı ve sorunsuz bir şekilde satılması ya da kiralanmasını ister. İşte bu noktada nasıl bir gayrimenkul danışmanıyla çalıştığınız çok önemli! Ev satışı sırasında sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız, beklentilerinizle orantılı bir gayrimenkul danışmanı seçmelisiniz. Peki, gayrimenkul danışmanı seçerken nelere dikkat etmelisiniz? İşte doğru gayrimenkul danışmanını seçmenin 5 püf noktası…

1. Ne kadar yerel, o kadar iyi
Evinizi satacak ya da kiralayacak olan gayrimenkul danışmanı satış konusundaki beklentilerinizi karşılayabilecek mi? Evin bulunduğu konumu ve orada yaşayan kişileri ne kadar iyi tanıyor? Gayrimenkul danışmanını seçerken evinizin bulunduğu çevreyi iyi tanıyan ve bilen biriyle çalışmaya gayret edin. Bu şekilde beklentilerinize uygun bir satış gerçekleştirilebilir.

2. Müşterileri kimler?
Seçeceğiniz gayrimenkul danışmanının network’ünü mutlaka bilmelisiniz. Gayrimenkul danışmanının daha öncesinde yaptığı konut satışlarını, hangi bölgede hizmet verdiğini, bu satışları ne kadar bir sürede gerçekleştirdiğini öğrenin. Gayrimenkul danışmanının portföyünü bilmeniz, satışla ilgili kaygılarınızı da giderecektir. Örneğin lüks bir eviniz varsa ve bunu satışa çıkartıyorsanız, seçeceğiniz gayrimenkul danışmanının bu yönde bir portföyünün olması işinizi daha da hızlandıracaktır.

3. Komisyon Konusu:
Gayrimenkul danışmanı ile çalışmaya başlarken mutlaka komisyon konusunu netleştirin. Ülkemizde genellikle gerçekleşen satış üzerinden %5 komisyon alınır. Ancak satıcı ile emlak acentesi arasında özel anlaşmalar olabilmektedir.

4. Pazarlık taktiklerini önemseyin
Gayrimenkul danışmanının başarısını gösteren şeylerden biri de evi pazarlama taktikleridir. Bu konuda gayrimenkul danışmanının ev sahibini de potansiyel müşterileri de memnun edebilme gücü önemlidir.

5. İş yoğunluğunu göz önünde bulundurun
Gayrimenkul danışmanı evinizin satışı için ne kadar zaman ayırabilecek? Seçim yaparken, zaman kriterini de göz önünde bulundurmalısınız. Yoğun bir dönemde olan gayrimenkul danışmanı eviniz için yeterli vakit ayırmayabilir ve bu satış sürecini uzatabilir.

Kaynak: Zingat

Cevap Yaz

Email adresiniz gizli kalacak.